Odbyła się konferencja „Ocenianie i ewaluacja w uczeniu się i nauczaniu języków obcych”

W dniach 10-12 września odbyła się konferencja organizowana przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Przewodnim tematem konferencji było „Ocenianie i ewaluacja w uczeniu się i nauczaniu języków obcych”.
Pierwszego dnia, podczas obrad plenarnych, wykłady wygłosili dr Brian North (Eurocentres, Zurich, Szwajcaria), dr hab. Waldemar Martyniuk (CJiKPw Ś UJ) oraz dr Marcin Smolik (Centralna Komisja Egzaminacyjna, Warszawa). Obrady plenarne odbywały się w auli Collegium Novum. Po przerwie obrady zostały przeniesione do budynku Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie przy ul. Grodzkiej 64. Drugiego dnia wykłady planarne wygłosili: prof. dr hab. Hanna Komorowska (Uniwersytet SWPS, Warszawa), prof. dr hab. Władysław Miodunka (Uniwersytet Jagielloński, Kraków) oraz dr Melanie Ellis (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków). Dalsze obrady odbywały się w budynku Instytutu Neofilologicznego Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Karmelickiej 41.
Podczas konferencji wygłoszono ponad 80 referatów w różnych sekcjach tematycznych, które ogniskowały się wokół następujących zagadnień:

• mediacji w kształceniu językowym
  • kompetencje ewaluacyjne nauczycieli;
  • ocena i samoocena w kształceniu językowym;
  • ocenie w nauczaniu języka dla potrzeb specjalistycznych;
  • ocenianie w nauczaniu zdalnym;
  • egzaminy certyfikatowe i ich specyfika;
  • ocenianie stopnia opanowania kompetencji językowych;
  • ocenianie a specjalne potrzeby edukacyjne;
  • pozajęzykowe aspekty oceniania;
  • ewaluacja kompetencji międzykulturowej;
  • ewaluacja materiałów nauczania

Program konferencji oraz szczegółowe informacje na temat wystąpień (księga abstraktów) dostępne są na stronie: https://konferencja2018ptn.wixsite.com/krakow

Organizatorzy konferencji w składzie:

• dr hab. Elżbieta Gajewska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
  • dr hab. Iwona Janowska, Zarząd Główny PTN, Uniwersytet Jagielloński
  • dr Adriana Prizel-Kania, Uniwersytet Jagielloński
  • dr hab. prof. UP Joanna Rokita-Jaśkow, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
  • dr hab. Anna Seretny, Zarząd Główny PTN, Uniwersytet Jagielloński
  • dr Werona Król-Gierat
  • dr Katarzyna Nosidlak

dziękują wszystkim uczestnikom i gościom konferencji za udział w obradach.

[Galeria zdjęć]

Data opublikowania: 27.09.2018