Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDŹ NAS:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PROGRAM DLA BLOOMSBURG UNIVERSITY

PROGRAM DLA BLOOMSBURG UNIVERSITY

W piątek 17 stycznia 2020 roku w Auli Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste zamknięcie programu zorganizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UJ dla Bloomsburg University z Pensylwanii. W spotkaniu uczestniczył prof. dr hab. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki.

Studenci otrzymali świadectwa uczestnictwa, pamiątkowe znaczki UJ oraz firmowe koszulki Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Po uroczystości studenci zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Program zorganizowany został już po raz ósmy przez jego pomysłodawcę i koordynatora z Bloomsburg University dr. Mykolę Polyuhę – tym razem dla 55 studentów. Obejmował aż sześć kursów: “The European Jewish Experience: A Sociocultural Perspective”, “East European Film, Literature, and Culture”, “Post-Communist Transformations in Eastern and Central Europe”, “History of Architecture”, “Introduction to Politics and International Relations: Central and Eastern European Context”, “World Music: Music in Central Eastern Europe”.
Mamy nadzieję, że studenci z Bloomsburg będą wracać do Krakowa w przyszłości – być może wezmą udział również w innych programach na naszym Uniwersytecie.
// ]]>