Nawigacja Nawigacja

ZNAJDŹ NAS:

Rozpoczęła się 50-ta edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej! :)

10.07.2019
Ceremonia rozpoczęła się oficjalnymi przemowami prowadzonymi przez rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyrekcję naszej szkoły!
więcej o Rozpoczęła się 50-ta edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej! :)

Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych

30.05.2019
W dniu 9 maja 2019 r. Pan Ambasador RP w CHRL Wojciech Zajączkowski odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych. Polonistyka w Dalianie została otworzona w roku 2018 i od początku jej istnienia współpracuje z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie. Praktyczne zajęcia z języka polskiego prowadzi tam, współpracująca od wielu lat z CJiKPwŚ UJ, Beata Sałęga-Bielowicz. Celem wizyty było przede wszystkim poznanie studentów i nauczycieli tutejszej polonistyki, która została otwarta we wrześniu 2018 roku.
więcej o Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych

Wizyta przedstawicieli Polonistyki UJ w Chinach

30.05.2019
W dniach 1- 10 kwietnia 2019 roku władze Wydziału Polonistyki UJ reprezentowane przez Dziekan prof. dr hab. Renatę Przybylską i Dziekana prof. dra hab. Jarosława Fazana oraz przedstawicieli Dyrekcji Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ - dr hab. Waldemara Martyniuka (Dyrektor CJiKPwŚ) oraz dr Adrianę Prizel-Kanię (Zastępca Dyrektora CJiKPwŚ ds. kształcenia obcokrajowców) odbyli spotkania z władzami chińskich uniwersytetów kształcących polonistów.
więcej o Wizyta przedstawicieli Polonistyki UJ w Chinach

Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.05.2019
22 marca 2019 roku w Audytorium Maximum odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas których Katedra Nauczania Języka Polskiego jako Obcego/Drugiego oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej UJ zaprezentowały swoją ofertę dydaktyczną.
więcej o Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego

49. LETNIA SESJA SZKOŁY JĘZYKA
I KULTURY POLSKIEJ UJ

27.09.2018